MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Dekorelement 9344014
*
nr 934 4014
Dekorelement
19th century. , height: 55, painted,
1800-tal. , höjd: 55, bemålat
Estimate:
1200
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:05:29
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/12 23:27:06
1
1.000 kr
27/12 21:20:38
1
Vinnande bud
12/1 17:59:48
2
1.200 kr
12/1 17:59:48
1
1.300 kr (Robot)
12/1 18:00:29
2
1.400 kr
12/1 18:00:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat dekorelement
-
3043 DOORSTOP
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Cast iron, ekollon, Sve..//
Present: SEK 900
Auction ends
today
3 juni at 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Svenskt Tenn, Sweden, "The world is a book", 1993...//
Present: SEK 800
Auction ends
today
3 juni at 20:00
-
9322 LACQUER CASE
Japan, painted, delvist förgyllt, length. Length: ..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:47
-
3221 FOUNTAIN PEN
Mont Blanc. Length: 12 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 18:16
-
3286 SAMI CRAFT
10 del ca, Kåsor Väskor,
Present: SEK 1600
Auction ends
today
3 juni at 19:11
-
3287 LAPPISH KNIFE
med mera, 3 pcs. Hornarbeten. Length: 4, 5-29 cm, ..//
Auction ends
today
3 juni at 18:25
*
Dekorelement
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4014
Dekorelement
19th century. , height: 55, painted,
1800-tal. , höjd: 55, bemålat
Estimate: | 1200 |
---|---|
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/12 23:27:06 | 1 | 1.000 kr |
27/12 21:20:38 | 1 | Vinnande bud |
12/1 17:59:48 | 2 | 1.200 kr |
12/1 17:59:48 | 1 | 1.300 kr (Robot) |
12/1 18:00:29 | 2 | 1.400 kr |
12/1 18:00:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat dekorelement
-
3043 DOORSTOP
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Cast iron, ekollon, Sve..//
Present: SEK 900
Auction ends
today
3 juni at 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Svenskt Tenn, Sweden, "The world is a book", 1993...//
Present: SEK 800
Auction ends
today
3 juni at 20:00 -
9322 LACQUER CASE
Japan, painted, delvist förgyllt, length. Length: ..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:47
-
3221 FOUNTAIN PEN
Mont Blanc. Length: 12 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 18:16 -
3286 SAMI CRAFT
10 del ca, Kåsor Väskor,
Present: SEK 1600
Auction ends
today
3 juni at 19:11 -
3287 LAPPISH KNIFE
med mera, 3 pcs. Hornarbeten. Length: 4, 5-29 cm, ..//
Auction ends
today
3 juni at 18:25